Pjuvenų briketai – viena iš alternatyviųjų kuro rūšių, kurias namų savininkai vis dažniau pasirenka, ieškodami, kuo šildyti savo namus. Norint sužinoti, kodėl, verta pasigilinti į jų savybes, sukuriamą naudą.

Vertos žinoti briketų charakteristikos

Briketai kaip ir granulės, yra greitai užsideganti medžiaga, dėl ko kartais jie yra naudojami laužui įžiebti. Tačiau jų nauda daug labiau atsiskleidžia pasirinkus jais kūrenti. Kodėl jie pasirenkami:

  • kurui nereikia statyti malkinės, kuriame jis pratęstų džiūvimo procesą. Pjuvenų briketai jau parduodami itin sausi (sausesni nei malkos), taip pat jiems nereikia tiek daug vietos, nes jau yra suspausti į stačiakampius.
  • gaminant briketus itin svarbu nepalikti oro tarpų – kuo jų mažiau, tuo kuras yra efektyvesnis. Tai reiškia, kad kuo labiau suspaustas kuras, tuo galima būti tikriems, kad didesnis jo kiekis pavirs šiluma, o ne anglimis ar pelenais, kaip būna deginant malkas. Tai reiškia, kad naudojantis šiuo kuru mažiau užkimšite savo kaminą, rečiau reikės valyti kieto kuro katilą.
  • jei jau turite kieto kuro katilą, tuomet jums nereikia įsigyti jokios papildomos technikos, galite ten deginti ir briketus (jų tiesiog reikia dėti dvigubai mažiau, nes jie yra kaitresni).
  • jei briketai yra tinkamai supakuoti, viso sandėliavimo metu jų drėgnis išliks toks pat. Tai reiškia, kad pasirūpinus geru sandėliavimu, galėsite ilgai laikyti kurą.