Vidutinė akmens anglis

Aktyvūs filtrai

Kaip prekybininkai parduoda anglis? Nuo iškasimo iki pristatymo jums

Ar niekuomet nesusimąstėtę, kaip prekybininkai parduoda anglis, ir kas tiksliai į šį procesą įeina? Ar jums neteko kada pagalvoti, kokį kelia nukeliaują jūsų nusipirktos akmens anglys, nuo kasyklos kitoje šalyje iki jūsų durų? Iškasimas, apdorojimas, pakavimas, transportavimas, perpardavinėjimas, kontraktai ir dar daugiau - visa tai daro įtaką pardavėjams, kurie parduoda anglis, bei parduodamų anglių kainai. Aptarkime tai plačiau šiame straipsnyje.

Anglių kelias: kasykla, paruošimas, transportas

Anglys savo pirmąją šviesą išvysta anglies kasyklose, kuriose jos yra iškasamos iš žemės. Anglies kasyba kaip industrija egzistuoja jau šimtus metų, vis dar išlaikydama savo svarbą energijos sektoriuje visame pasaulyje. Yra 4 akmens anglies rūšys:

  • Antracitas: kokybiškiausia, tačiau ir rečiausiai prekyboje sutinkama anglis, pasižyminti itin aukštu anglies bei mažu priemaišų kiekiu savo sudėtyje. Antracitas yra iškasamas iš giliausių žemės sluoksnių, kuriuose, veikiamas aukštų temperatūrų, per daugelį amžių buvo suslėgtas ir sukietintas. Dėl šių priežasčių ši akmens anglies rūšis taip pat vadinama kietąja anglimi. Tie, kurie parduoda anglis, antracitą vertina nemažomis sumomis. Jis taip pat dažnai naudojamas gyvenamųjų patalpų šildymui.
  • Bituminė anglis: pasaulyje šios akmens anglies rūšies randama daugiausiai, ji taip pat yra populiariausias pasirinkimas energijos sektoriuje elektrai gaminti bei energijos išgavimui kituose industriniuose procesuose. Bituminė anglis savo sudėtyje turi mažiau anglies nei antracitas, tačiau daugiau nei kitos anglies rūšis, kaip kad sub-bituminė anglis ar lignitas (rudoji anglis). Nepaisant to, energijos kiekis, išgaunamas iš bituminės anglies, išlieka itin aukštas. Dėl šių priežasčių ši akmens anglies rūšis energijos industrijoje išlieka itin populiari net ir XX a. Tie, kurie parduoda anglis, neretai siūlo šį anglies tipą ir kaip kietąjį kurą gyvenamosioms patalpoms; ji itin populiari Lietuvoje.
  • Sub-bituminė anglis: šis anglies tipas pasižymi mažesniu anglies kiekiu savo sudėtyje palyginus su antracitu ar bitumine anglyje, ir pagrinde yra naudojamas elektros gamyboje.
  • Lignitas (rudoji anglis): lignitas yra įvardijamas kaip žemiausios kokybės anglis, kuri taip pat yra ir jauniausia iš visų kitų anglies rūšių. Ji nepasižymi aukštu kaloringumu ar dideliu anglies kiekiu savo sudėtyje. Lignitas yra iškasamas iš paviršutinių žemės sluoksnių ir neretai būna rausvos spalvos, dėl ko kartais yra vadinamas rudąja anglimi. Tie, kurie parduoda anglis, dažniausiai šią akmens anglies rūšį siūlo atominėms elektrinėms, ypač toms, kurios yra netoli anglies kasyklų. Lignito naudoti kituose sektoriuose neapsimoka dėl mažo jo kaloringumo.

    Akmens anglies kasyba vyksta dvejais būdais: dideliuose karjeruose, atviruoju būdu, bei po žeme, šachtose. Iš pradžių geogologų komanda atlieka išsamią aplinkos analizę, ieškodami potencialių anglies rezervų. Tokius atradus, specialistai gręžimo būdu išgauna geologinių darinių mėginius tolimesnei analizei, kurios tikslas įvertinti anglies tipą ir nustatyti su šio tipo išgavimu susijusius niuansus. Tuomet seka anglies kasyklos vystymas, infrastruktūros, ventiliacijos, transporto linijų ir įrangos instaliavimas. Akmens anglis yra iškasama ir perduodama apdoroti. Tiesa, prekybininkai, kurie parduoda anglis, šiuose žingsniuose (kasyboje, apdorojime) nedalyvauja - jie gauna jau paruoštą produktą.

    Akmens anglies apdorojimas vyksta specialiai tam įkurtose anglies paruošimo gamyklose. Iškastoje anglyje randama daug įvairių priemaišų, kaip kad įvairių akmenų, dulkių, ar sieros. Anglies paruošimo gamyklose šie nešvarumai būna pašalinami, o pati anglis būna apdorojama taip, jog būtų paruošta prekybai. Šio apdorojimo pagalba anglis tampa ekonomiškesnė, ji ilgiau dega, išskiria daugiau energijos, palieka mažiau pelenų. Į anglies apdirbimą įeina šie procesai:

    • Smulkinimas: dažniausiai, akmens anglis yra iškasama didelėmis dalimis, kurios būna per didelės parduoti ar transportuoti, tad šias reikia susmulkinti. Prekybininkai taip pat parduoda anglis įvairių dydžių, tad gamyklose šis kietasis kuras būna smulkinamas įvairiais būdais.
    • Sijojimas: išskirstomi skirtingų dydžių akmens anglies gabaliukai. Tam naudojami skirtingo tankumo sietai, skirti nustatytiems dydžiams.
    • Plovimassijota akmens anglis gamyklose neretai taip pat būna ir perplaunama. Plauta anglis yra itin populiari tarp verslininkų, kurie parduoda anglis - šios prekės neretai ieško daugelis klientų. Plovimo metu yra pašalinami įvairūs nešvarumai, pasitaikantys anglyje, kaip kad akmenys, pelenai ar siera. Anglies plovimui naudojamos įvairios technikos. Vienai iš jų naudojamas specialus tirpalas, kuriame anglys lieka plūduriuoti, o nešvarumai nuskęsta. Dar kitoms technikoms priemaišoms atskirti kartais pasitelkiama gravitacijos pagalba. Tiesa, po plovimo anglyje lieka gan daug vandens, tad toliau seka vandens išgavimo procesas į pagalbą pasitelkiant centrifūgą ar specialius filtrus.

      Po apdorojimo seka įvairūs anglies įvertinimai bei kokybės užtikrinimas - itin svarbi procedūra prekybininkams, kurie parduoda anglis. Vertinimo metu svarbu įvertinti šias anglies savybes: kokybę, kaloringumą, peleningumą, sieros kiekį sudėtyje bei drėgnumą. Anglis svarbu įvertinti tiksliai, kadangi skirtingais atributais pasižyminti anglis gali būti naudinga skirtinguose scenarijuose; anglies įkainis taip pat skirsis priklausomai nuo anglies savybių. Tam, jog tiksliai įvertintų anglį bei jos kokybę, specialistai atlieka didelį kiekį pakartotinių mėginių analizių.

      Įvertinus ir apdorojus anglį, sekantis žingsnis yra akmens anglies transportavimas. Anglis gali būti transportuojama traukiniais, sunkvežimiais ar laivais. Pagrindinis transportavimo metodas yra geležinkelis, neretai naudojant specialiai tam pastatytus bėgius ir kitą infrastruktūrą. Išvežioti anglį traukiniais yra itin patogu kadangi traukinių vagonai gali talpinti itin didelį kiekį anglies, o ir pats transportavimas atsieina pigiau ir ekonomiškiau. Didelė dalis prekybininkų, kurie parduoda anglis Lietuvoje, šį kietąjį kurą gauna būtent geležinkelio pagalba. Tiesa, jei anglis tenka vežti mažus atstumus, arba jei geležinkelių infrastruktūra nėra pilnai išvystyta, transportavimas sunkvežimiais tokiose situacijose bus patogesnis. Taipogi, jeigu akmens anglį reikia transportuoti itin toli, pavyzdžiui, į tolimą šalį ar žemyną, rinktis transportą laivu gali būti labiau ekonomiška. Vėlgi, visa tai priklauso nuo begalės skirtingų kintamųjų - esamos infrastruktūros, atstumų, kuro kainų, ir taip toliau - tad galutinių išvadų apie skirtingų transportų ekonomiškumą išvežiojant akmens anglis dabar padaryti negalima.

      Anglių kelias: prekybininkai, kurie parduoda anglis

      Taigi, anglis buvo iškasta, apdorota bei atvežta iki prekybininkų. Pirmiausia šis kietasis kuras pateks pas tiekėjus didmenininkus, kurių šalyje yra nedaug. Šie tiekėjai tuomet išparduos gautą anglį mažmenininkams, t.y. smulkesniems verslams, kurie parduoda anglis galutiniams pirkėjams. Šie pirkėjai dažniausiai būna paprasti žmonės, kurie ieško kietojo kuro savo namų ar kitų patalpų šildymui, ar maži versliukai. Tiesa, jie anglį nusipirkti gali ir iš didmenininkų, tačiau neretai šie kietąjį kurą pardavinėja tik dideliais kiekiais, kuriems paprasti žmonės neturėtų reikiamos infrastruktūros sandėliuoti. Prekybininkai parduoda anglis įvairopai - vieni pardavimus atlieka tik fizinėse parduotuvėse, kiti savo produktus siūlo ir elektroninėse parduotuvėse.

      Kietąjį kurą galite nusipirkti ir pas mus, Vivalsa! Turime tiek fizinę lokaciją, į kurią galite atvykti, tiek internetinę parduotuvę. Esame pasiryžę padėti Jums visais iškilusiais klausimais! Su mumis galite susisiekti telefonu bei el. paštu. Apsirūpinimas kietu kuru neturi būti sudėtingas ar bauginantis - mes Jums padėsime!

      Naujos Paskyros Sukūrimas